Google blog

Aby podłączyć własną domenę pod blog z Google

Serwer DNS określa, do której witryny prowadzi dany adres. W tej chwili masz już nazwę domeny, ale żaden z serwerów w internecie nie wie jeszcze, jak ją obsłużyć.

Dlatego musisz zrobić dwie rzeczy:

 • Utwórz rekord CNAME z adresem swojego bloga, który powinien być subdomeną typu www.example.com.
  Utwórz dla swojej domeny rekord CNAME z ustawieniami DNS, który skojarzy Twoją domenę z następującą witryną:

  ghs.google.com.

  Dokładny przebieg procedury tworzenia tego rekordu jest uzależniony od rejestratora domeny. Tutaj znajdziesz instrukcje odpowiednie dla wielu najpopularniejszych rejestratorów. Jeśli Twojego rejestratora nie ma na liście lub napotkasz inne trudności, skontaktuj się bezpośrednio ze swoim rejestratorem w celu uzyskania pomocy.
 • Utwórz rekordy „A” NAME dla samej domeny (blog.com).

  Uwaga: poniższe informacje dotyczą tylko samych domen. Nie mają one zastosowania w przypadku konfigurowania subdomeny.
  Utworzenie rekordów A dla samej domeny jest ważne, ponieważ umożliwia firmie Google przekierowywanie osób używających samej nazwy domeny (blog.com) do strony bloga (www.example.com). Jeśli tego nie zrobisz, osoby odwiedzające, które nie wpiszą www, zobaczą stronę z komunikatem o błędzie.
  Musisz utworzyć cztery oddzielne rekordy A. Możesz to zrobić, używając tego samego panelu sterowania co w przypadku rekordów CNAME. Po prostu przypisz samej domenie (example.com, bez „www”) każdy z następujących adresów IP:
216.239.32.21
216.239.34.21
216.239.36.21
216.239.38.21

I to już koniec konfiguracji DNS.

Aktualizacja ustawień Bloggera

To już prawie wszystko. Masz już nazwę domeny, a serwery DNS wiedzą, że mają kierować odwiedzających Twojego bloga do serwerów Google. Serwery Google przechowują jednak mnóstwo blogów, dlatego musimy się upewnić, że z tą domeną został skojarzony właściwy blog. Aby to zrobić, przejdź w Bloggerze do karty bloga Ustawienia | Publikowanie.

Jeśli publikujesz w witrynie Blog*Spot, u góry zobaczysz link umożliwiający przełączenie się do domeny niestandardowej. Kliknij ten link.

Ustawienie Adres Blog*Spot zmieni się na Twoja domena. Wpisz informacje o zarejestrowanej domenie, a następnie zapisz swoje ustawienia.

Teraz pozostało Ci już tylko powiadomić wszystkich o Twoim nowym adresie.

Uwagi:

 • Jeśli nowa domena nie kieruje Cię do Twojego bloga, poczekaj dzień lub dwa, aby mieć pewność, że wszystkie serwery DNS zostały zaktualizowane. Jeśli domena cały czas nie działa, skontaktuj się z rejestratorem i upewnij się, że wprowadzone ustawienia DNS są poprawne.
 • Oryginalny adres w witrynie Blog*Spot będzie automatycznie przekierowywał odwiedzających do Twojej nowej domeny. Dzięki temu wszystkie istniejące linki i zakładki do Twojej witryny będą wciąż działać.
 • Tej funkcji możesz używać zarówno w przypadku domen (np. example.com), jak i subdomen (np. < code="">). Nie możesz jednak podawać podkatalogów (na przykład example.com/blog/) ani symboli wieloznacznych (na przykład *.example.com).<>
 • Opublikowane zdjęcia będą nadal wyświetlane w Twoim blogu, tak jak opisano w tym artykule.