Aero2 ograniczenia mobilnego internetu

2011-09-19 23:14

Zastanów się nad Aero2 - czy warto?

Liczba użytkowników w Aero2 przyrasta w nadzwyczajnym tempie.

Niedługo zaczną się jednak problemy z usługą Aero2, ponieważ operator ma prawo do ograniczania łącza oraz do limitowania dostępu do interentu na poziome 20% zasobów sieci.

Niedługo okaże się że mimo usilnych prób nie jestesmy się w stanie zalogować do sieci lub uzyskać dostępu do internetu.

Nie wiadomo jak będzie wyglądało ograniczenie zasobów na poziomie dostępnosci czy uzskamy połączenie a nie będziemy mieli internetu czy wogóle sie nie połączymy, choć ta druga opcja jest bardziej prawdopodobna.

Jak wiadomo operator Aero2 uzskał koncesję na pasmo częstotliwosci, dzięki oferowanej usłudze, wydzielona częsć pasma na darmowy dostęp będzie jednak dokładnie limitowana gdyż to leży w najlepszym interesie operatora.

Prawo jakie daje Aero2 Regulamin usługi i będące w interesie operatora napewno będzie dokładnie przetrzegane.

Dokładnie tak jak w tej chwili ograniczenie do 256kb/s jest przestrzegane w 100%, tak i limitowanie dostępu na poziomie zasobów również będzie scisle przestrzegane.

Zatem niedługo nie połączymy się prawodpodobnie z usługą lub posiadając połączenie nie będziemy w stanie korzystać z www.

Braki kart, długi okres oczekiwania na przyjecie, wpłata depozytu, przesyłanie kopi ręcznie wypisanych i skanowanych dokumetów, oczekiwanie na kartę (ok. miesiąca minimum), odbiór osobisty w Warszawie lub przez pocztę, ograniczenie połaczenia do 60 minut, ograniczenie transferu do 256kb/s, odpowiedni modem do połączenia z internetem, no i przyszłe problemy z dostępem to powody dla których warto się zastanowić !!!

Dodatkowo jeżeli nie posiadamy odpowiedniego - zalecanego modemu operator odmówi nam prawa do zgłoszenia reklamacji działania usługi.

Tak wygląda darmowy internet, czyli daleeko do Europy !

stat4u