Alternatywa dla Hamachi

2012-03-31 17:36

Po ostatnich zmianach w programie Hamachi wielu użytkowników szuka podobnego w działanu programu VPN.

Dla nie wtajemniczonych : Hamachi w wersji darmowe pozwala na tworzenie sieci VPN czyli bezpośrednich połączeń pomiędzy komputerami w różnych miejscach na świecie, nie ważne gdzie oba komputery się znajdują Hamachi pozwalało na komumikację pomiędzy nimi po własnych adresach sieci Hamachi. Komputery widoczne były dla siebie jakby były w jednej sieci w jedym miejscu.

Ostatnie zmiany w programie Hamchi wprowadziły ograniczenie liczby użytkowników w jednej sieci Hamachi.

Dotyczczas w jednej sieci mogło być 16 komputerów widocznych dla siebie, jednak po ostatniej zmianie w jednej sieci może być już tylko 5 komputerów. Zmiana ta uderza w zwyklego użytkownika posiadającego kilka komputerów którymi zarządza.

Dotychczasowe ograniczenie do 16 osób w sieci pozwalało nawet na granie w różne gry  sieciowe np. Need for speed po sieci Hamachi.

Ostatnia zmiana uderza jednak z zwykłego użytkownika który ma kilka komputerów którymi chciałby zarządzać.

 

Dodatkowo Hamachi w wersji darmowej ma ograniczenie prędkości przesyłania danych pomiędzy użytkownikami do 32 kbp/s. Wartość ta jednak nigdy nie była do osiągnięcia, a wszystko co udało mi się osiągnąć to 22kbp/s.

 

Dlatego coraz więcej użytkowników Hamachi szuka alternatywy dla tego programu.

 

I Oto jest - Wippen !


Program ten został już dopracowany i działa dobrze.

W porównaniu do Hamchi, Wippen jest szybki bo nie ma ograniczenia pasma. Zaletą jest również możliwość zmiany podsieci IP programu na dowolną klasę adresów IP, daje to możliwość stosowania równolegle obu programów Wippen i Hamachi.

Ma oczywiście wbudowane przeglądanie sieci, połączenie z UltraVnc, oraz Ping, a także czat i Rozmowy głosowe.

Warto wiedzieć że do Wippen rejestrujemy się poprzez podanie Adresu E-mail, a program przyjmuje adresy od gmail oraz Jabbler.org.

 

Jak uruchomić program Wippen, zrzuty z ekranu, oraz opis funkcji - tutaj (niebawem)

 

Alternatywa dla Hamachi - Wippen

Wippen podstawy programu

Wippen - podstawy Do uruchomienia programu potrzbny jest oczywiście Setup. Potrzebny będzie adres e-mail ( w gmail.com lub jabbler.org) którym uzyskamy dostęp do f   unkcjonalności programu.