Internet mobilny za darmo

2011-08-16 23:10

Internet mobilny za darmo.

Bezprzewodowy internet mobilny w Polsce już jest.

Firma Aero2 wygrała przetarg na pasmo częstotliwosci, w zamian za to musi przez 3 lata udostępniać darmowy interenet bezprzewodowy.

 

Aby skorzystać z darmowego internetu należy wykupić nie darmową kartę sim do modemu, opłata jest zastawem/kaucją za kartę sim i jest zwrotna w przypadku rozwiązania lub zakończenia umowy.

Dodatkowo należy posiadać odpowiedni modem internetowy. Co to oznacza odpowiedni?

Odpowiedni to znaczy modem który będzie pracował w częstotliwosci UMTS 900MHz, a nie każdy modem to potrafi.

 

Kolejnym mankamentem darmowego bezprzewodowego internetu jest czas oczekiwania na kartę który ze względu na duże zainteresowanie usługą coraz to bardziej się wydłuża (obecnie ok. 1 miesiąca oczekiwania).

 Za kartę płacimy przelem 55zł 20zł na odpowiednie konto, wypełniamy umowę do pobrania ze strony, drukujemy ją wypełniamy następnie skanujemy i wysyłamy poprzez e-mail wraz z potwierdzeniem wykonania przelewu. Teraz należy cierpliwie czekać dostaniemy e-mail z zaproszeniem po odbiór karty sim.

Po otrzymaniu e-mail'a z zaproszeniem po kartę. Zabieramy ze sobą wypełnioną umowę, kserokopię dowodu osobistego, potwierdzenie przelewu i wybieramy się do Warszawy na ul. Lwowską 19.

 

Od 1 września 2011 zmienił się regulamin Aero2: obniżono koszt kaucji za kartę z 55zł do 20zł, wprowadzono także możliwość wysłania karty (opłata 7zł).

Opłatę za wysłanie karty należy uiścić na odrębne konto.

 

Jak działa mobilny internet za darmo?

Przez pierwszy rok mamy do dyspozycji transfer 256kb/s i ograniczenie połączenia do 60min,  po których następuje rozłaczenie połączenia z internetem. Potym możemy się na nowo połączyć i korzystać przez kolejne 60minut.

W kolejnych dwóch latach prędkość usługi rośnie do 512kb/s.

Zasięg mobilnego internetu możemy sprawdzić na mapie zasięgu Cyfrowego Polsatu.

 

Procedura krok po kroku, wymagania techniczne oraz inne szczegóły usługi dostępne są na forum.

W przypadku wątpliwości możesz również zadać pytanie o usuługę.

Forum o darmowym mobilnym internetcie Tutaj

stat4u