Internet w wakacje

2011-07-03 12:46

Zaczeły się wakacje a co za tym idzie jadąc na wczasy możemy odpocząć od komputera i internetu.

Ale czy koniecznie ?

Internet może zawsze się przydać.

Pogoda jest zmienna i w czasie gdy pada deszcz moglibyśmy sobie posurfować po sieci, odczytać e-mail, sprawdzić co słychać u znajomych czy dodać nowe zdjęcia z wakacji do facebooka.

Kto pomyślał wcześniej to nie będzie się nudził w domku na wakacjach w czasie złej pogody lub gdy odpoczywa po pierwszych dniach aktywnych wakacji.

Internet bezprzewodowy oferuje każdy operator komórkowy a nawet operatorzy telewizji satelitarnych i kablowych, wybór jest duży i wybranie najkorzystniejszej dla nas oferty nie jest wcale łatwe.

Stawki za transfer bezprzewodowych internetów są podobne 1-3 gr/100kb, natomiast różnice pojawiają się w dodatkowych bonusach przy doładowaniach oraz czas na surfowanie po doładowaniu.

 

Wybór jest tu jaknajbardziej indywidualny w zależności od tego ile korzystamy z interetu, ile danych wysyłamy, na jak długo chcemy mieć dostęp do bezprzewodowego internetu itd.

Ja przedstawię moim zdaniem dwie konkurencyjne oferty bezprzewodowego interenetu:

1. Play online na kartę - gigantyczne bonusy transferu np. 4GB za 50zł i 2GB za 30zł doładowania, szybki i stabilny internet, czas na wykorzystanie 58dni i 30dni przy doładowaniu 30zł, wada: ograniczony zasięg w małych miejscowościach i wioskach (sprawdz mapę zasięgu)

2. Orange free na kartę - bonusy przy doładowaniu 2,75GB za 50zł, szybki choć czasem zrywa połączenie, zasięg praktycznie wszędzie, długi czas na wykorzystanie transferu 90 dni za 50zł, z karty możemy również dzwonić telefonem i kwotę 50zł przeznaczyć na połączenia telefoniczne a bonus wykorzystywany w pierwszej kolejności na internet

 

wybór należy do ciebie!

 

Jeżeli nie posiadamy modemu do bezprzewodowego internetu możemy wykorzystać Telefon komórkowy do transmisji danych, jednak nie każdy posiada telefon z modemem o dużej szybkości, więc interet z telefonu może sobie chodzić nie specjalnie - aczkolwiek chodzi i da się coś zrobić i posurfować (sprawdź prędkość modemu w twoim telefonie).

Jednak możemy kupić zestaw startowy na kartę z modemem, nie jest w prawdzie on tani ale gdy jesteśmy w stanie wydać ok. 200 zł to taki zestaw przyda się nieraz, a doładowywać możemy kiedy jest taka potrzeba lub poprostu kiedy chcemy.

 

Kupując modem z kartą Play, dostajesz możliwość korzystania z różnych operatorów wymiennie ponieważ Modemy W PLAY nie posiadają SIMLOCKA czyli można wsadzić kartę dowolnego operatora i korzystać z niego.

Dodam tylko że koszt karty SIM startowej u opratorów to ok. 20zł (w tym jest bonus np. 1GB). Więc modemy z Play są dobre pod tym względem.

 

stat4u