Ochrona danych przed utratą

2011-03-17 23:08

Jak ochronić dane przed utratą?

Jak odzyskać utracone dane ?

Odpowiedź na te pytania jest prosta. Najlepszą ochroną jest prewencja.

Zabezpiecz pliki przed ich utratą gdyż nie da się przewidzieć zdarzeń losowych. Może to być zalanie komputera, spalenie dysku, awaria systemu plików, a nawet wirus komputerowy, to wszystko może spowodować iż utracisz ważne pliki zdjęcia i dokumenty przechowywane na komputrze.

Dowiedz się więcej klikając w ten LINK TUTAJ

Strona w trakcie przygotowania - zarzyj na Utwórz chomika i/lub Dysk internetowy na mojej stronie

Straciłes pliki na dysku lub partycji?

Gdy utracilismy dane z dysku czeka nas mozolna praca odzyskiwania plików. Nie ma idealnego programu który odzyska nam pliki i to w formie sprzed awarii. Często odzyskujemy pliki lecz w praktyce częsć może być nie czytelna.

Programy do odzyskiwania danych z dysku próbują odzyskać pliki jednak struktura zapisu nie zawsze pozwala na znalezienie wszystkich elementów danego pliku. Dlatego jeżeli czytasz ten artykuł pamiętaj że zabezpieczenie plików przed utratą jest ważnym elementem prewencyjnym.

Lepiej zabezpieczyć sobie ważne pliki np. na zewnętrznym serwerze w internecie.

Ważną rzeczą jest również defragmentacja dysku komputera i powinno sie ją wykonywać przynajmniej raz w miesiącu. Defragmentacja układa nam pliki i elementy plików w czytelnej i jak najprostszej postaci zarówno dla samego windowsa jak i dla programów odzyskujących dane.

Pofragmentowany dysk jest dobrym materiałem do odzyskania, gdyż program odzyskujący łatwiej znajduje poszczególne elementy danego pliku na naszym dysku.

 

Kilka sprwadzonych programów odzyskujących utracone dane:

Hiren's Boot CD - pakiet programów do odzyskiwania utraconych danych RECOVERY, a także naprawy MBR na dyskach i pamięciach USB.

 

 

 

stat4u